Blog categories
Search in blog
Latest posts
Popular posts
Featured posts
Photo gallery
No featured images
No featured images
Samochód, jak każda maszyna, ulega awariom. Tym częściej występującym lepiej zapobiegać. Podpowiadamy, jakie są przyczyny rozładowania akumulatora samochodowego, które sygnały powinny nas zaniepokoić i jak radzić sobie z problemem.
W Alpincars oferujemy części samochodowe BMW, w tym akumulatory i turbosprężarki BMW. Mamy wiedzę na temat najważniejszych układów samochodowych i oferujemy usługę dopasowania części po VIN do konkretnego modelu pojazdu. Chyba każdemu kierowcy przynajmniej raz przyszło szukać przyczyn problemów z akumulatorem w aucie, dlatego tak ważna jest profilaktyka i wyłapanie pierwszych sygnałów, że z samochodem dzieje się coś niedobrego.
Akumulator to niezwykle ważny element każdego pojazdu, gdyż jego zadaniem jest kumulowanie energii podczas pracy silnika i bycie stałym źródłem prądu dla całej elektryki w samochodzie. Zazwyczaj bateria ładuje się podczas jazdy. Jednak zdarza się, że wychodząc rano do pracy, próbujemy przekręcić kluczyk, a auto odmawia posłuszeństwa i nic się nie dzieje. Ewentualnie kontrolki nie chcą się zapalić lub mrugają albo nie można zapalić świateł. To sygnały, że mogło dojść do rozładowania akumulatora lub jest za słaby. Co może być przyczyną rozładowania akumulatora samochodowego?
Przyczyny rozładowania akumulatora w samochodzie mogą być zewnętrzne i wewnętrzne, związane z czynnikami pogodowymi, złym zamontowaniem lub użytkowaniem części, czasami też akumulator jest po prostu wadliwy. Przyczyny rozładowywania się akumulatora w samochodzie podczas zimy to najczęściej niska temperatura, która wpływa na jego sprawność elektryczną i zdolność do rozruchu. Latem częściej dochodzi do samorozładowania, dlatego nawet podczas gorących dni należy pamiętać o regularnych jazdach lub podładowaniu baterii prostownikiem.
Przyczyny rozładowania akumulatora na postoju związane są z kolei z sytuacją, gdy po wyłączeniu silnika, urządzenia elektryczne dalej pobierają prąd. Trzeba pamiętać o wyłączeniu świateł, kierunkowskazów itp. Zdarza się też, że uszkodzony sprzęt lub alarm może pobierać więcej energii, niż powinien. Wtedy nawet już po 24 godzinach może dojść do pełnego rozładowania. Z kolei przyczyna rozładowania nowego akumulatora może być związana ze źle dobraną mocą baterii do potrzeb samochodu. Inne powody to, między innymi:
Bateria wymaga utrzymania jej w czystości, podładowania, gdy jest to konieczne i regularnych przeglądów, aby działała długo i bez problemów.
Jak widać, przyczyny rozładowania się akumulatora mogą być różne, ale najważniejsze jest szybkie usunięcie usterki, aby nie doprowadzić do większych uszkodzeń pojazdu. Nie zawsze rozładowujący się akumulator oznacza konieczność jego wymiany, ale warto pamiętać, że ma on swój termin przydatności, po którym lepiej sięgnąć po nowy egzemplarz.
Leave a comment
Log in to post comments